ENSTİTÜDEN HABERLER

TÜM HABERLER

Enstitümüz
Hakkında

Değişimin ötesinde büyük dönüşümlerin neredeyse sıradan hale geldiği bir dünyada yaşıyoruz. Tarihi belki de hiç olmadığı kadar hızlı akıyor ve bu hız arkasında devasa bir bilgi birikimi bırakıyor. Bugün adına Endüstri 4.0 denilen süreç insaların büyük çoğunluğu daha ne olduğunu anlayamadan sahnedeki yerini 5.0’a bırakacak. Bu sahnede bir aktör olarak yer alabilmenin tek yolu bu biriken bilgiyi anlayabilmek, işleyebilmek, modelleyebilmek ve nihayet bir ürüne dönüştürebilmek. Bu da ancak ve ancak çok yönlü, multi disipliner, kritik düşünmeyi ve yaratıcılığı öncülleyen ve farkındalığı sürekli besleyen bir eğitim almak ile mümkün.

Sosyal Bilimler Enstitüsü
Müdürü'nün Mesajı

Doç. Dr. Fahri Erenel

Doç. Dr. Fahri Erenel
Müdür

Bilginin güç olduğu, yeni ve hızlı bir transformasyonun yaşandığı 21. yüzyılda bilgiye ulaşmak her zamankinden kolay bir hale geldi. Eski zamanlarda hayalleri süsleyen, dünyanın bütün mevcut bilgisini içeren İskenderiye Kütüphanesi’ne bugün kişisel bilgisayarlarımızla hepimiz evimiz rahatlığında ulaşabiliyoruz. Ancak internet çağının sağladığı olanaklarla ulaştığımız bilgiyi yararlı bir şekilde kullanmak, bu bilgiden gelişen ve globalleşen dünyanın ihtiyaçları doğrultusunda bir anlam çıkarmak giderek zorlaşıyor. Bu noktada biz İstinye Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü olarak hayatın pratik gerçekleri ile sosyal bilimlerin teorik altyapısını birleştirerek, modern dünyanın gerekliliklerini ve beklentilerini karşılayacak donanımlı bireyler yetişmek istiyoruz. Hedefimiz akademik araştırma, eğitim, hizmet ve inovasyon gücümüzün ülkeye katma değere evrilmesini sağlayabilmektir. Türk toplumunu ileriye götürebilmek için özel sektör, kamu ve üniversite iş birliğinde yeni projeleri ortaklaşa üretirken, geleceğin liderleri olacak siz gençlerimize doğruluk, dürüstlük, pozitif sorumluluk ekseninde kaliteli, ciddi, disiplinli ve insan odaklı iş birliğini sağlamak yolunda biz İstinye Üniversitesi olarak rehberlik için tüm imkanlarımızı sizler için seferber etmeye hazırız.

Eğer alanının en iyi akademisyenlerinden sadece bilgi oryantasyonlu değil gerçek hayatta karşılığı olan, global dünyanın talep ve ihtiyaçlarına karşı hazırlıklı bir eğitim almak istiyorsanız, öğrenme konusunda hırslı ve akademik olarak hep daha iyisini amaçlıyorsanız sizleri de İstinye Üniversitesi ailesine katılmaya davet ediyoruz. Gelin üniversitemizin akademik dünyada yol gösterici olma iddiasını beraber gerçekleştirelim. Bu doğrultuda üniversitemiz Türkiye’nin gelecekte lider ve bağımsız bir ülke olarak uluslararası sistemde rekabet yeteneğini güçlendirerek üstün eğitimli insan kaynaklarının kalitesini yükseltmeyi amaçlıyor ve yaratıcılık ufuklarını harmonize ederek birlikte çözümler üretmek maksadıyla sizleri de aramızda görmeyi arzu ediyor.